Haberler
Bu sayfada proje faaliyetleri, çalışmalar, proje çıktıları ve yayınlarla ilgili bütün haberlere ulaşabilirsiniz.

İzmir Yerel Eşitlik Stratejik Planı onaylandı

  • 13 Ekim 2014
  • Çalışmalar
img

İzmir Yerel Eşitlik Stratejik Planı, (2013-2017), İzmir İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulunun 8 Temmuz 2014 tarihli toplantısında görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi.

Kabul edilen Plan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Kadın Erkek Eşitliği Komsiyonunda görüşüldü. Planın, Yerel Eşitlik Eylem Planını oluşturan faaliyetleri gözden geçirilerek kimi değişikliklerle Belediye Meclisine gönderildi.

Meclisin 13 Ekim 2014 tarihli oturumuna oybirliğiyle ek gündem maddesi olarak konulduktan sonra yapılan görüşmeler sonucu oybirliğiyle kabul edilerek yürürlüğe girmiş oldu. Plan Meclis Hukuk Komiyonu tarafından da kabul edildi.

Aşağıdaki bağlantıdan yürürlüğe girmiş hali ile İzmir Yerel Eşitlik Stratejik Planına ulaşabilirsiniz.

İzmir Yerel Eşitlik Stratejik Planı (13.10.2014)

Samsun’da İlçe Eğitimleri

  • Eğitimler
img

Samsun Valiliği bünyesinde üç kişilik kadro ile hizmet veren Samsun Valiliği Eşitlik Birimi tarafından hazırlanan ve İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu üyelerimizin desteğiyle gerçekleştirilen İlçe Eğitimleri başladı. Vezirköprü İlçesinden başlayan eğitimler kapsamında, 17 ilçede 17 eğitim düzenlenecek.

Toplamda yaklaşık 500 kamu kurumu ve yerel yönetimlerde çalışan kişilere " Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadına Yönelik Şiddet ve Mobbing" konusunda eğitimler verilecek.

Hibe Projeleri Deneyim Paylaşım Toplantısı Ankara’da düzenlendi

  • 22-23 Ekim 2014
  • Hibeler
img

Kadın Dostu Kentler Hibe Programı kapsamında 2014 yılında hibe almaya hak kazanan proje sahipleri ile 2013 yılında hibe projesi uygulamış proje sahipleri 23-24 Ekim tarihleri arasında Ankara Midi Otel’de yapılan Hibe Deneyim Paylaşımı Toplantısı’nda buluştu.

Bir buçuk gün boyunca, eski proje uygulayıcıları projelerine dair “iyi ki” ve “keşke”lerini, yeni proje uygulayacaklar da “endişe” ve heyecanlarını birbirleri ile paylaştılar.

Hibe uygulama eğitimi Ankara’da yapıldı

  • 22-23 Ekim 2014
  • Hibeler
img

Kadın Dostu Kentler 2014 Hibe Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan proje sahipleri 22-23 Ekim tarihlerinde Ankara’da buluştu. Bir buçuk gün süren hibe uygulama eğitimi kapsamında, 12 ilden 18 katılımcı önümüzdeki dönemde uygulayacakları projelerine ilişkin raporlamadan bütçe yönetimine birçok önemli nokta üzerinde çalıştı.